Folia Bąbelkowa Z Pianką – Charakterystyka i zastosowanie

folia bąbelkowa z pianką w rolce
Folia Bąbelkowa Z Pianką
Folia Bąbelkowa Z Pianką

Folia bąbelkowa z pianką to wzmocniona wersja standardowej folii bąbelkowej. Jest to połączenie dwóch materiałów ochronnych. Folii bąbelkowej z polietylenu, oraz pianki z polietylenu.

Folia bąbelkowa to opakowanie w którym między dwoma warstwami foli umieszczono pęcherzyki powietrza. Są to swego rodzaju poduszki powietrzne które chronią zapakowany przedmiot przed wstrząsami, ocieraniem, uderzeniami, oraz warunkami atmoswerycznymi.

Piankę polietylenową wykonano ze spienionego polietylenu. Jest bardzo lekki i delikatny materiał. stosuje się ją nie tylko w branży opakowań, ale również przydatna jest w branży budowlanej.

Piankę oraz folię stosowano od wielu lat osobno jako bardzo dobre opakowanie które zabezpieczenia przed uszkodzeniem transportowanego przedmiotu. Ewolucja branży opakowań stworzyła połączenie tych dwóch materiałów które z zdwojoną siłą chronią spakowany przedmiot.

Tego rodzaju opakowanie charakteryzuje się większą odpornością na rozerwanie niż opakowanie z folii bąbelkowej czy pianki stosowanej osobno. Folia bąbelkowa z pianką daje również większe właściwości amortyzujące, oraz ma bardzo dobre właściwości termiczne. Dlatego nadaje się do zabezpieczenia przedmiotu przed zbytnim schłodzeniem, jak i przegrzaniem się.

Pianka ma dodatkową wartość ponieważ nie zostawia żadnych śladów na wypolerowanych powierzchniach. Dzięki temu nie musisz po rozpakowaniu czyścić powierzchni z trudnych do usunięcia śladów.

Zabezpieczenie pianki z folią doskonale dopasowuje się do kształtu opakowywanego przedmiotu. Używając tej formy opakowania nie będziesz mieć problemów z dokładnym zabezpieczeniem przedmiotu.