Jak zapakować paczkę dla kuriera?

Duży karton do przeprowadzki na zabawki

Dobrze spakowana paczka dla kuriera to zwiększenie prawdopodobieństwa, że wysłana rzecz dotrze do odbiorcy w nienaruszonym stanie. Do spakowania paczki potrzebujemy materiałów dopasowanych do przesyłki, zalecam tekturę, kartony, taśmy, folia bąbelkowa, koperty bąbelkowe, koperty tekturowe wypełniacze, etykiety, pianki poliuretanowe, pojemniki plastikowe, palety, taśmy poliestrowe lub skrzynie.

Pakując paczkę dla kuriera należy wziąć pod uwagę przede wszystkim wagę paczki, wysokość, szerokość, długość, oraz kształt. Zależnie od wielkości paczki firma kurierska zakwalifikuje paczkę odpowiednio do przyjętych standardów. Im cięższa i większa paczka, tym przesyłka jest droższa. Istotnym elementem w rozmiarze przesyłki jest suma wszystkich boków, oraz najdłuższy bok przesyłki. Warto zwrócić uwagę przy ustalaniu kosztorysu wysyłek na kształt paczki ponieważ przesyłki o owalnym kształcie i nieregularnych kształtach są droższe w wysyłce.

Zastanawiasz się gdzie kupić materiały i opakowania ochronne? Kup je w naszym sklepie internetowym. Zapłać przez internet, zamów kuriera lub odbierz osobiście u nas w magazynie. Adres jest w zakładce kontakt